Biblioteka Szkolna: Ilona Woźnicka

Środa   800 - 1300
Czwartek   800 - 1500
Piątek  800 - 1400

WPADNIJ DO NAS RUSZYĆ GŁOWĄ!!!

TUTAJ ZAWSZE MOŻESZ:

• Czytać książki i czasopisma,
  • Odetchnąć na przerwie,
  • Działać samodzielnie i rozwijać swoje zainteresowania,
  • Uśmiechać się i dyskutować o książkach,
  • Wypożyczyć dobrą i ciekawą książkę,
  • Przygotować się i wziąć udział szkolnych konkursach.

gasienica

SZKOLNE KONKURSY:

• Szkolny Konkurs Fotograficzny "Z książką mi do twarzy"

Laureaci:nikon-coolpix-l340-czarny

1. Julia Janowska - klasa 3b

2. Aleksandra Hulin - klasa 3b

3. Urszula Ołąbek - klasa 3b

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu  - "Sienkiewiczowskie potyczki"

sienkiewicz  Laureaci:

1. Julia Janowska - klasa 3b

2. Aleksandra Dyla - klasa 1b

3. Magdalena Schnaider - klasa 2a

• Szkolny Konkurs Walentynkowy "Walentynki literackie"

Konkurs wymagał od uczestników znajomości nie tylko tekstów literackich, dotyczył także słynnych par historycznych i miejsc geograficznych uznanych za szczególnie romantyczne.

prezent na Walentynki dla dziewczyny

Laureaci:

1. Urszula Ołąbek - klasa 3b

2. Julia Zapora - klasa 2b

3. Weronika Miękus - klasa 2b

• Impreza "Uliczne czytanie"

W środę 10 maja w Zabrzu, miało miejsce niecodzienne święto czytania i czytelnictwa „Uliczne czytanie”. Podczas plenerowego happeningu „W Zabrzu dobrze mi się czyta”, zorganizowanego na Placu Wolności,  młodzież i dzieci z zabrzańskich szkół czytały książki, promując tym samym czytelnictwo. Po nim  nastąpił przemarsz na dziedziniec Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, gdzie odbyło  się spotkanie z gościem specjalnym – Markiem Szołtyskiem, który w niepowtarzalnym stylu opowiedział o czytaniu na Śląsku. Tam także rozstrzygnięte zostały konkursy na przebranie i na hasło związane z czytaniem. Organizatorzy pamiętali równieżo poczęstunku dla uczestników imprezy.

Nasze Gimnazjum, pod opieką Pań: Sandry Cygan i Ilony Woźnicka, reprezentowało dziesięć czytelniczek, uczennic  kl. II b, IIc, III b III a.

konkurs czytanie

• Bijemy rekord w masowym czytaniu książek :-)

1 czerwca o godzinie 1000 uczniowie z całej Polski podjęli próbę pobicia rekordu w masowym czytaniu książek w ramach akcji: "Jak nie czytam, jak czytam". W zeszłorocznej edycji czytało ponad 430 tysięcy uczniów!

cz1

cz2

Uczniowie naszej szkoły, podobnie, jak w roku ubiegłym, również przyłączyli się do tej akcji i czytali w plenerze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział

cz3

cz4

SERDECZNIE GEATULUJEMY SUKCESÓW !!!!!

bib3

BIBLIOTEKA ZAPRASZA !!!